ALTO DYNAMIC 7650 XTRA

Do naszego serwisu trafiła myjka DYNAMIC 7650 XTRA z objawem braku ciśnienia oraz wyciekiem wody z nawijaka bębna ciśnieniowego.
Po weryfikacji okazało się, że niestety o ile z wyciekiem z bębna sprawa była prosta – skorodowana końcówka węża i wystarczyło jedynie zakuć nową, o tyle brak ciśnienia spowodowany był zużyciem podzespołów w pompie, tj. uszczelnień, zaworów ciśnieniowych, zaworu start-stop oraz jego bloku, który został już wycofany ze sprzedaży. 
Największym problemem, była porysowana tuleja, wewnątrz której poruszał się zawór wyłączeniowy, co skutkowało pomimo wymiany zaworu – ciągłym samoczynnym załączaniem się maszyny, pomimo puszczenia spustu lancy, co po krótkim czasie powodowało rozłączenie zabezpieczenia termicznego silnika i brakiem możliwości włączenia maszyny przez kilkanaście minut. 
Zdecydowaliśmy się na pionierską modyfikacją systemu start/stop maszyny – ze sterowania wyłącznikiem ciśnieniowym, na sterowanie czujnikiem przepływu. Modyfikacja okazała się strzałem w dziesiątkę. Problem ustąpił i pomimo braku możliwości dokupienia bloku zaworu start/stop, spodziewając się z wiekiem jego dalszego zużycia, usterka nigdy nie powinna powrócić. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

2 Lista części zamiennych do myjek WAP, KEW, ALTO, Nilfisk

3 Lista części zamiennych do myjek WAP, KEW, ALTO, Nilfisk

1 Lista części zamiennych do myjek WAP, KEW, ALTO, Nilfisk